EKO DÖVİZ A.Ş.

0252 413 80 11

Hizmetlerimiz

DÖVİZ ALIM SATIM İŞLEMLERİ

Türk parasının kıymetini koruma hakkındaki kanunda yetkili müesseselere ( Döviz Büroları ) verilen yetkiler doğrultusunda ister nakit ister banka hesapları üzerinden ( Havale , Eft ve Yurtiçi Bankalara Transfer )  döviz alım satım işlemi gerçekleştirmekteyiz.

EN UYGUN FİYAT AVANTAJLARI

Kuruluşumuzdan bugüne kadar güçlü özsermayesi ve müşteri portföyü ile kurumsal ve bireysel anlamda sektöründe öncü firma olmayı ve en avantajlı fiyat politikasını kendisine ilke edinmiştir.

KUR SABİTLEME NEDİR ?

Yerel para biriminin değerini başka bir para biriminin , para birimleri sepetinin veya altın gibi başka bir değere bağlandığı kur düzenidir.

YETKİLİ MÜESSESELERDE KUR SABİTLEME NASIL YAPILIR ?

Yetkili müessese ile müşterisi arasında ( serbest piyasa kurları geçerli olmak kaydı ile ) telefon veya sözlü olmak şartı ile o anki kur ve miktar üzerinden mutabakata varılıp kur sabitlenmiş ( bağlanmış ) olur. Her iki tarafta mutabakata varılan kur ve miktar üzerinden yükümlülüklerini yerine getirmek sorumluluğundadır.

DÖVİZ KURU TANIMI

Bir ülkenin para birimi ile başka bir ülkenin para birimi arasındaki ilişkiyi gösteren sayısal bir değerdir.  Diğer bir ifadeyle ticaret yapan iki ülke arasındaki alışverişin oluşturduğu fiyattır.

YETKİLİ MÜESSESELER ( DÖVİZ BÜROLARI )

Bakanlıkça tespit edilen usul ve esaslar çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen ve kıymetli maden , taş ve eşyalara ilişkin işlemlerde yapabilen anonim şirketlerdir. 

DÖVİZ KURU NASIL BELİRLENİR ?

Döviz Kuru genel olarak tüm diğer fiyatlarda olduğu gibi alıcı ve satıcıların talepleri arasında oluşan dengeye göre belirlenir. 

Bizi Arayın